Jest to mój blog, który jest kontynuacją starego blogu "Wędrowiec, czyli Bies(z)Czady". Publikuję w nim swoje wędrówki z aparatem po zamkach, kościółkach, pałacach i innych ciekawych miejscach, jakich w Polsce, i nie tylko, nie brakuje.

17 sty 2015

OJ DZIAŁO SIĘ DZIAŁO....

     Wiele się działo w mijającym tygodniu. A to protesty górników na Śląsku i buńczuczne okrzyki ich macherów związkowych. Nawet imć pan przewodniczący Piotr Duda pogroził posłom, że jak coś nie tego, to im wpierdol spuści, bo ich adresy zna i smali ich immunitety... Jakkolwiek rozumiem górników, którzy bronią swoich miejsc pracy..., i przywilejów, tak występy ich przywódców związkowych jasno pokazują, że bronią bardziej swoich ciepłych stanowisk, kasiorki i wielu przywilejów, na które wszyscy  podatnicy się składają. A jest tych górniczych central związkowych ze 160. 
    Z drugiej strony nie mam najmniejszej ochoty dokładać z moich podatków do nierentownych kopalń, bo dla mnie PRL się skończył 25 lat temu. Jakoś nie słyszałem gniewu oburzenia braci górniczej, gdy nam w służbie zdrowia kolejno zabierali premie, trzynastki i zmniejszali zarobki, które i tak wypłacano nam z wielkim opóźnieniem. Jednak jakoś to przetrwałem i po kolejnym zawale serca (w międzyczasie) doczekałem zasłużonej emerytury...
     Szwajcarski Franek zerwał się z uwięzi i poszybował w górę. Larum się podniosło okrutne, bo ci, którzy wzięli kredyty w frankach szwajcarskich dostają mocno po kieszeni. Oczywiście wielu polityków uważa, że to państwo powinno im pomóc w spłacie zaciągniętych długów. Zapominają, że trzeba było dokładnie sprawdzić warunki umowy kredytowej i wbić sobie do łba, że kredyty w obcych walutach są obarczone wielkim ryzykiem... 
     Oglądając wystąpienia naszych posłów, ich zachowanie i polityczny język, nie sposób stwierdzić, że nasz Sejm znalazł się na dnie... A gdy się tam znalazł, to usłyszał pukanie od spodu... To pukał poseł Wipler...
  Nawet zapiewajło Paweł Kukiz, który w politykę popadł i radnym wojewódzkim został hardo się odgrażał, że zrobi w Polsce taką rozpierduchę, przy której kijowski Majdan, to mały pikuś. A jak zrobi, to zmiecie rząd, parlament, system prawno-ekonomiczno-polityczny... Oj marzy się muzykantowi powrót do PRL i.... kurna chata zbita z prostych desek...
    Wystarczy tych emocji jak na jeden tydzień i pora na coś milszego. Miałem wczoraj fajną imprezkę w przedszkolu u trzylatków, którzy dawali swój występ na Dzień Babci i Dziadka. Występowała też moja wnuczka Zuzia i muszę przyznać, że świetnie się bawiłem, a maluchy zdystansowały swoim zacięciem artystycznym zapiewajłę Kukiza. Szkoda, że babcia, czyli moja połowica nie mogła na występach być, ale zmogła ją grypa i to na całego. Na zakończenie występów wnuki dawały swoim dziadkom i babciom sympatyczne laurki...
*


Maluchy dają czadu. Moja wnusia Zuzia, to ta najniższa w okularkach i nieco wstydliwa. Wnuczek Miłoszek z sześciolatków siedział obok mnie i zajmował się ciastkami na stole.

     Fajnie, że mojej Reni komisja zusowska przedłużyła rentę do końca roku, tak, że możemy żyć i spać spokojnie. Też mam kredyt, na nowy telewizor z świątecznej promocji, ale w złotówkach i wiem jakie mam raty do końca spłaty. W podobny sposób spłaciłem laptopa. Może obsługa kredytu jest nieco wyższa, ale wiem, że żaden Franek mi nie będzie snu odbierał i koło pióra robił.
     I to byłoby tyle na sobotni dzień dzisiejszy. Na zdar rebiata!

17 komentarzy:

Anek73 pisze...

Rząd robi wszystko, żeby skłócić społeczeństwo. Najpierw nagonka na nauczycieli, potem na górników. A ja uważam, że ci, którzy tak im zazdroszczą przywilejów, to niech idą tam na dół, na tydzień chociaż, a potem niech krzyczą... bo zwykle tak jest, że największy protest to podnoszą urzędasy zza ciepłego biurka... a kto im bronił przy wyborze zawodu zostać górnikiem? Ciężkiej pracy się przestraszyli, a teraz żal!

♥♥AGATA♥♥ AGATUSZKA♥♥ pisze...

Zawsze coś jest takie nasze ciężkie życie.Buziaki,pozdrawiam.

teresakiedrowska pisze...

I tym optymistycznym akcentem, chciałoby się powiedzieć: Takie Rzeczypospolite, jakie młodzieży chowanie :)
Serdeczności i zdrówka Twojej żonce życzę :)

sia pisze...

Mnie osobiście boli że będę się dokładać do większego bezrobocia, że UNIA korzystając z faktu, iż nasi politycy pchają się do Brukseli dotuje jedynie wartość muzealną Polski, bo Polska pozbawiona produkcji to Polska bezwartościowa. Nie mam w nosie faktu, iż Niemcy otrzymują kolosalne dotacje unijne na rozwój produkcje, że nadal tam funkcjonują, mało tego są opłacalne linie kolejowe, że rynek soli rozkwita, a nam muzeum w Wieliczce Unia zafundowała. Przykre jest, że wybraliśmy jełopów, którzy w nosie mają przyszłość Polski.
Odbiegając od produkcji i polityki, drogi dziadku Michale to gratuluję uroczych wnucząt, to miód na duszę i pozdrawiam serdecznie
http://eksperyment-przemijania.blog.onet.pl/

Jolanta K pisze...

Niekoniecznie tak jest z tymi dotacjami unijnymi ja pisze sia, bo w każdym regionie mamy nowe sieci dróg, a do Niemców nie mamy się co porównywać, bo to najbogatszy kraj i on więcej niż inni płaci do Unii.
Górnicy jeszcze długo będą szantażowali kraj skoro więcej tam związkowców biorących niemałe pieniądze niż górników.
Wnuczęta są urocze - jak wszystkie wnuczęta dla swoich dziadków i nie ch zdrowo rosną.
Pozdrawiam bardzo cieplutko:-)

PAK pisze...

> Jakkolwiek rozumiem górników, którzy bronią swoich miejsc pracy..., i przywilejów
Wszystko jest trudniejsze. Upadek kopalni, to nie tylko utrata pracy przez wielu ludzi, ale to kryzys całych dzielnic i miast. Bytom, w którym zlikwidowano kilka kopalń, do dziś nie może się podnieść. Za górnikami, którzy stracili pracę, stracili ją poddostawcy dla kopalń, stracili też sklepikarze i usługodawcy w dzielnicach górniczych, itd.

> Z drugiej strony nie mam najmniejszej ochoty dokładać z moich podatków do nierentownych kopalń
Z jednej strony tak. Z drugiej strony państwo chce wspierać przedsiębiorczość na terenach, gdzie ludzie tracą pracę. A wyliczano, że jedno miejsce w specjalnej strefie ekonomicznej, to 80 000 zł od państwa rocznie. Ja nie wiem, czy taniej nie wychodzi wspieranie nierentownych kopalni...
(Ale jak pisałem -- to bardziej złożone, bo kopalnie nie mają przyszłości. Pytanie, jak przekształcenie będzie się odbywać.)

> Larum się podniosło okrutne, bo ci, którzy wzięli kredyty w frankach szwajcarskich dostają mocno po kieszeni.
Zasada mówi, że można brać kredyt tylko w tej walucie, w której ma się zarabia.

Gratuluję imprezki :)

Anonimowy pisze...

Wnuczka urocza , cud , miód. :)
Patrz jak czas leci. dopiero co się urodziła a już występy daje w przedszkolu dla dziadka. ::D)))
no cóż kredyty należy brać w walucie , w jakiej się zarabia.:D
Banki mają to do siebie,że nigdy nie są filantropami.Polska otworzyła się i na obcy kapitał bankowy, którego celem jest ZYSK, a jak zysk to może być i wyzysk , tak ma "kapitalista". Mnie tylko martwi,że niedługo to u nas tylko tania siła robotnicza zostanie. Bo nasi w tych zmianach zapomnieli ,że nie tylko produkcja ale i walka o rynki obowiązuje. Łatwo coś zlikwidować , trudniej odbudować.
Słyszałam,że Czesi potrafią zarabiać na zarządzanej przez siebie polskiej kopalni.Nie wiem w która zainwestowali?.. Większość naszego przemysłu za zgodą zarządzających Polską , była przejęta przez obcy kapitał, na pozbycie się konkurenta z rynku (agresywne przejęcie na likwidację). :D
Dziwne ,że ten po sąsiedzku mały kraj nadal ma swój rodzimy przemysł. Mało - nadal potrafią walczyć o rynki zbytu dla siebie i zarabiać. ::D
Każdy kraj inwestuje w innowacje a my w tym temacie jesteśmy wielkim ZEREM.
czytałam ,że w Polsce autentyczne "związki zawodowe", walczące o ludzi , wynikające z musu , to te w zagranicznych sieciówkach.
Pa! ;D)))
jula-grafomanka
Ps.
A w budżecie nadal biedacy mają 13 , to pewnie (dywidendy wypracowane na długi-zysku. to samo nasi posłowie , tez sobie wypracowują z zysku trzynastą pensję, bo nagrodę 13!!!
ale o tym cisza !?.. ;)

Halszka - blog: "Na cętce źrenicy i w obiektywie" pisze...

Mam nadzieję, że Pani Ogórek (nie mylić z Panem Ogórkiem)swoim wystąpieniem nieco złagodziła już Twój "polityczny nastrój".
Kukiz chce rozpierduchy, a ona tylko zmiany "złego" prawa.

Oj, dzieje się w tej Polsce, dzieje.

Rzeczywiście, Dzieciaczki najlepiej łagodzą nastroje. Piękna imprezka. Wspaniałe Dzieci.
Pozdrawiam serdecznie! Halszka

sia pisze...

Pani Jolanto zapominamy, że mamy Lewandowskiego który powiedział, że od Niemców gorsi nie jesteśmy .Pęd do pieniędzy powoduje, że Polak Polkowi nogi podkłada i sam się o nie wykłada. Niemcy nie pozwolą sobie na zabicie własnej produkcji bo to chleb dla ich narodu, dlaczego więc my zabijamy własną. Przypomnę sławetnego pana Jankowskiego,który walczył o polski cukier i został bezpardonowo wyautowany z boiska, a dzisiaj w miejscu cukrowni np: Gosławice stoi niemiecka firma.Dodam tutaj, że odgórnie jest przyjęte iż z Polski muzeum trzeba zrobić aby była zależna i pokorna. Z pewnością używa pani niemieckich kosmetyków, ja również i te kupione przeze mnie bezpośrednio w Niemczech nie mają nic wspólnego z tymi które pod tą samą marką sprzedawane są w Polsce. Otóż to my Polacy wchodzimy w układy chcemy sporo zarabiać i oszukujemy naszych współbraci pakując domieszkę nie mającą nic wspólnego z niemieckim produktem. Ma pani rację, że Niemcy płacą do Unii większy podatek, ale i od nas się ciągnie sporo biorąc pod uwagę nasz dochód narodowy, dlaczego więc Niemcy otrzymują dotację na produkcję, a Polacy na muzea- przytoczę Wieliczkę, bo wiem o tym z pierwszego źródła?
Otóż posadziliśmy niemoty w Brukseli, które pragnąc tam dochrapać się emerytury w nosie mają nas Polaków, zapominając że to dzięki nam tam są i wykonując a nie negocjują dyspozycje komisariatu Unijnego- tak się nie godzi powiem na zakończenie, bo jest mi przykro, że zabija się Polską produkcję nie myśląc właśnie o naszych wnukach.
Prześlę pani kompromitujące nagranie, z którego wynika jasno jak postrzegane są głowy naszego państwa w unii przez angielskich polityków
https://www.youtube.com/watch?v=UYdQO58FXvE

sia pisze...

Pani Jolanto zapominamy, że mamy Lewandowskiego który powiedział, że od Niemców gorsi nie jesteśmy .Pęd do pieniędzy powoduje, że Polak Polkowi nogi podkłada i sam się o nie wykłada. Niemcy nie pozwolą sobie na zabicie własnej produkcji bo to chleb dla ich narodu, dlaczego więc my zabijamy własną. Przypomnę sławetnego pana Jankowskiego,który walczył o polski cukier i został bezpardonowo wyautowany z boiska, a dzisiaj w miejscu cukrowni np: Gosławice stoi niemiecka firma.Dodam tutaj, że odgórnie jest przyjęte iż z Polski muzeum trzeba zrobić aby była zależna i pokorna. Z pewnością używa pani niemieckich kosmetyków, ja również i te kupione przeze mnie bezpośrednio w Niemczech nie mają nic wspólnego z tymi które pod tą samą marką sprzedawane są w Polsce. Otóż to my Polacy wchodzimy w układy chcemy sporo zarabiać i oszukujemy naszych współbraci pakując domieszkę nie mającą nic wspólnego z niemieckim produktem. Ma pani rację, że Niemcy płacą do Unii większy podatek, ale i od nas się ciągnie sporo biorąc pod uwagę nasz dochód narodowy, dlaczego więc Niemcy otrzymują dotację na produkcję, a Polacy na muzea- przytoczę Wieliczkę, bo wiem o tym z pierwszego źródła?
Otóż posadziliśmy niemoty w Brukseli, które pragnąc tam dochrapać się emerytury w nosie mają nas Polaków, zapominając że to dzięki nam tam są i wykonując a nie negocjują dyspozycje komisariatu Unijnego- tak się nie godzi powiem na zakończenie, bo jest mi przykro, że zabija się Polską produkcję nie myśląc właśnie o naszych wnukach.
Prześlę pani kompromitujące nagranie, z którego wynika jasno jak postrzegane są głowy naszego państwa w unii przez angielskich polityków
https://www.youtube.com/watch?v=UYdQO58FXvE

Lotka pisze...

Ja również nie mam ochoty na pomaganie wcale nie najbiedniejszym górnikom, ale moja wola tu się nie liczy. " Frankowcy" tez wiedzieli co robią, jak mieli taniej, to z nikim się nie dzielili. Lepiej wróćmy do obchodów naszych świąt. mam wnusią, więc laurka zapewniona, czego i Tobie życzę.

vojtek pisze...

U nas w Warszawie pozamykali prawie wszystkie fabryki i jakoś protestów nie było. Im dłużej żyję, to mniej rozumiem co się dzieje. Ale nie wchodzę w to głębiej BO NIE CHCĘ ZAWAŁU dostać tak jak Ty. Reforma górnictwa musi być ALE ZOSTAŁA ODŁOŻONA.
Pozdrowienia dla Zuzi. Ja też noszę okulary. I jeszcze dodatkowe do czytania i kompa. Wzrok mi siadł ale inne części ciała nie :)
Pozdrawiam podróżnika, gawędziarza, pisarza, ojca, dziadka. Czy coś pominąłem?
Vojtek i tak dalej :)

makroman pisze...

"bronią bardziej swoich ciepłych stanowisk, kasiorki i wielu przywilejów, na które wszyscy podatnicy się składają. A jest tych górniczych central związkowych ze 160. " - przede wszystkim składamy się na utrzymanie bytów mafijnych zerujących na kopalniach, dotacjach i potajemnych układach z władzą - skoro wydobycie tony węgla (po wliczeniu wszystkich posad związkowych także) to około 300 złotych a na składzie mam go trzy razy drożej - to Duda ma rację trzeba "głupie mordy prać" (cytując piosenkę legionową) bo po to posłowie są wybierani by czuwać nad dobrem kraju i państwa a nie nad dobrym samopoczuciem Ewy Kłamacz.

Michał Cimek pisze...

Nikt nie lubi dokładać do beznadziejnego interesu. Ale prościej byłoby rozpirzyć te związkowe bractwo, które żeruje na górnikach i bardziej dba o swoje apanaże.
O posłach Makromanie szkoda nawet gadać i to z każdej opcji. Większość z nich to niedouczki i pospolite matołki.
Pozdrawiam.
Michał

Gryzmolinda pisze...

pięknie i kolorowo w duszy i w ciele

macham zimowo - Dośka

makroman pisze...

"O posłach - Większość z nich to niedouczki i pospolite matołki." - to co powiesz Michale o ich wyborcach?

"Ale prościej byłoby rozpirzyć te związkowe bractwo, które żeruje na górnikach i bardziej dba o swoje apanaże." - i to właśnie próbuje robić Kopacz (łatwiejsze i ma się mendia po swojej stronie), bo na próbę rozpieprzenia mafii węglowych (które są rzeczywistą przyczyną dramatu w tej branży)póki co po zdecydował się tylko rząd PiSu...

PRZYSTAŃ pisze...

Najlepszy Dziadek to wcale nie bajka to prawda cieszysz się wnukami to sa nasze sloneczka a polityka to ......szkoda gadać serdecznie pozdrawiam