Jest to mój blog, który jest kontynuacją starego blogu "Wędrowiec, czyli Bies(z)Czady". Publikuję w nim swoje wędrówki z aparatem po zamkach, kościółkach, pałacach i innych ciekawych miejscach, jakich w Polsce, i nie tylko, nie brakuje.

27 gru 2014

MOJE MARZENIA

   Zbliża się milowyni krokami Nowy Rok 2015, a wraz z nim nowe plany życiowe, nowe marzenia, nowe postanowienia. Bywa, że trzeba nieraz przestawić swoje życie na inne tory... Ja już na szczęście niczego nie muszę, bo w moim wieku drastyczne zmiany nie są wskazane, a i starych drzew już się nie przesadza. A i żadnych postanowień nie lubię na próżno składać, bo tradycjanalistą jestem. I niech ta pozostanie.
    Jednak pewne małe zmiany zawodowe się szykują, bo pewnie zacznę na małą skalę swoje zajęcia w Miłkowie. Rok wypoczynku wystarczy, a skoro o mnie pamiętają, to nie jest najgorzej. Zawsze parę złotych się przyda.
    Mam dwa marzenia - jedno to zmiana samochodu na nowszy, co jest z tych realnych, a drugie marzenie jest już mniej realne. Ale pomarzyć warto.
    Chciałbym sobie kupić jakąś niedużą wieżę rycerską, odrestaurować ją, pokonującć wszelkie złe moce i knowania konserwatora zabytków, który woli zabytek puścić w ruinę, niż dać komuś wyremontować na swój sposób. Znam i widziałem wiele takich przypadków... Nawet już sobie taką jedną niszczejącą wieżę upatrzyłem w Witkowie niedaleko Szprotawy w województwie lubuskim. Niestety jest zaniedbana i wymaga wiele pracy i środków, a te na razie mam skromne, bardzo skromne. Ale kto wie, może żona wygra kumulację w totka i... Pomarzyć można.
    Wieża w Witkowie została zbudowana w 1400 roku i służyła kilku zacnym rodom. Obok niej był folwark. Do 1711 roku służyła właścicielom, a później pracownikom folwarku, bo właściciele zamieszkali w pałacu obok. Niestety po 1945 roku została upaństwowiona i popadała z roku na rok w ruinę, przy przyzwoleniu kolejnych konserwatorów zabytków. W latach 1978 - 1984 częściowo ją wyremontowano i służyła jako siedziba stacji badawczej Muzem Archeologicznego Środkowego Nadodrza. Teraz ponownie w rękach prywywatnych, ale niszczeje, podobnie jak stary folwark i pałac i wejść do niej nie można.
*Musicie mi przyznać, że to urocze i magiczne miejsce.Średniowieczne freski ścienne ze scenami religijnymi.Szkoda, że teraz to niszczeje...


...a jeszcze parę lat temu tak to wyglądało.

     Można sobie pomarzyć, a póki co, to wybieram się na kilka dni do Poznania, aby z kuzynem Wojtkiem sobie pogadać i przy Szrociku sobie podłubać, bo przegląd się zbliża, ale nim wyjadą, to...
*
ŻYCZĘ WSZYSTKIEGO  NAJLEPSZEGO  W  NOWYM  ROKU  2015. OBY  NAM  SIĘ  DOBRZE  DZIAŁO  I  FINANSOWO  DARZYŁO  I  WSZYSTKIE  NASZE MARZENIA  ZISZCZYŁY ....

20 komentarzy:

Anek73 pisze...

Życzę spełnienia marzeń! Może za rok pokażesz nam zdjęcie przy nowym samochodzie pod własną wieżą? :)
Ja marzę o wiatraku!

Alenka pisze...

Michalku kochany! Marzenia sie spelniaja! Krzycze, bo przeciez wiem :)) To bedzie cudenko w Twoich rekach Wedrowcze, bo sercem trzeba swoje marzenia budowac, a Ty do tego serce masz. Bo kto, jak nie Ty? :)) Martwisz sie przedwczesnie drogi Przyjacielu. Przeciez to TWOJA wieza, wiec w czym rzecz? Jest SLICZNA! Sliczna, bo TWOJA Michalku :)))

PRZYSTAŃ pisze...

Spełnienia Wszystkich marzeń pozdrawiam
SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO2015ROKU

Alenka pisze...

Michalku, niech Nowy Rok bedzie dla Ciebie i dla Twoich Bliskich Rokiem spelnien ... i niech tak wlasnie sie stanie :)

Stokrotka pisze...

Michale, z całego serca życzę Ci aby Ci się te marzenia spełniły. Szczególnie jeśli chodzi o tę wieżę, bo z samochodem to zawsze łatwiej.
A wieża wygląda naprawdę interesująco.
I wiesz jakby się Twoje wnuki cieszyły gdyby Dziadka i Babcię w wieży odwiedzały????
Jak będziesz bardzo chciał to z pewnością Ci się uda. Przecież chcieć to móc!!!!!
Serdeczności:-)

Czereśnia A pisze...

Smutny widok...Oby tylko się nie rozleciała...Marzyć zawsze można, może kiedyś się spełnią...Tego Ci życzę w tym nadchodzącym 2015 roku...Pozdrawiam:)

Jolanta pisze...

Marzenia się spełniają, trzeba tylko bardzo w to wierzyć. Życzę Ci z całego serca żeby Twoje wszystkie marzenia spełniły się w nadchodzącym Nowym Roku:-)))

makroman pisze...

Wspaniałe ta wieża - takie marzenia to rozumiem - choć osobiście gdybym trafił w kumulację to fundnął bym sobie... sterowiec.

JoAnna I. - K. pisze...

Nowy...

A przecież czas jest względny, paradoksalny. Ważne jednak, że jest to nasz czas...
Więc życzę Ci dobra na co dzień, bez względu na to, jak to rozumiesz.
Dobra w Tobie i wokół Ciebie.
Dobrego Czasu!
Cudownego A.D. 2015.

Z serdecznością, j.

alik pisze...

Niech Nowy Rok przyniesie Ci radość, miłość, pomyślność i spełnienie wszystkich marzeń, a gdy się one już spełnią, niech dorzuci garść nowych marzeń, bo tylko one nadają życiu sens, ochotę i siłę do dalszej podróży przez życie...

Malina M pisze...

Niech ten ROK 2015
nie skąpi szczodrości serca
i hojności dłoni,
ciepłego spojrzenia
i dobroci …

basia pisze...

Spełnienia marzeń i Szczęśliwego Nowego Roku Michale :)))

Danka Skandanita pisze...

Michał ja juz Ciebie zobaczyłam jak w wyremontowanej posiadłości sobie żyjesz....Fajne miejsce i piękna budowla...szkoda że marnieje ,::)))My właśnie kupiliśmy sobie używanego Saaba,ale ten model nowy::)) super ma odpał,bajerki...Opel jest jeszcze w dobrym stanie ,ale tu potrzebujemy auto na szwedzkich numerach,a naszego Opla nie będziemy zmieniać bo za drogo i nie opłaca się tablicy przerabiać ,bo chyba go sprzedamy w Polsce::)))a jak nie to młoda będzie go używać na początek ...
fajnie ,że praca Ciebie lubi ::)))))dobrze być w śród ludzi::)))Myślę, że nowy rok będzie dla Ciebie dużo przyjemniejszy i życzę by małżonka wygrała tyle byście mogli zamieszkać w wymarzonym pałacyku::))))Niech się spełni!!!!!!chu- chu chucham::))))

Gryzmolinda pisze...

Brunet marzenia czas spełniać a nie kombinować i widzieć na dzieńdobry problemy.
A więc do roboty i pierwsze co zrób Brunecie to zapytaj się czy mozna ja kupić , za ile i jak wyglądają unijne dotacje

macha wieczorowo zołza Dośka

hurghada35 pisze...

Zarąbista ta wieża ze zdjęcia :)

Michał Cimek pisze...

Witam.
Dziękuję za komentarze i melduję posusznie, że wróciłem.. To miłe.
Pozdrawiam serdecznie.
Michał

teresakiedrowska pisze...

Ja już bym tego nie nazwała marzeniami... To raczej piękne cele. Realizacji tych zamierzeń. A jak wiadomo, w takich szczytnych przypadkach ludziom szczęście sprzyja. Znajdują się pomocni ludzie, pieniądze... :)
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

Tomasz pisze...

Michale, niech spełni się Twoje marzenie , niech spełniają się wszystkie Twoje marzenia w tym roku. Zapraszam do "Przedspiewu"i pozdrawiam. Tomasz

Lemkowyna, na Beskidzie Niskim pisze...

Piękne miejsce! Wielka szkoda, że nikt o nie teraz nie dba...
A z okazji nowego roku dużo zdrowia i zapału do podróży i pisania bloga :)!
Pozdrawiamy!

czerwona filiżanka pisze...

marzeń spełnienia!